Dôsledky:
1.Sucho - ohrozuje celú planétu a jeho dôsledky zažívame už dnes. Sú to búrky, rýchle povodne, vysychanie riek a jazier, veľké poľnohospodárske škody.
2.Prívalové dažde - sú tie, ktoré sa vyskytujú s veľkou intenzitou a na krátky čas. Vznikajú kontrastom teplôt s povrchom zeme. Spravidla sa konajú koncom leta a sú to búrky veľkej intenzity, ktoré zvyčajne spôsobujú vážne škody, najmä v poľnohospodárstve.
3.Topenie ľadovcov -otepľovanie oceánov je jedným z hlavných dôvodov rekordne rýchleho úbytku ľadovcov. Od začiatku 20. storočia sa množstvo ľadovcov po celom svete začalo nekontrolovateľne topiť. Príčinou sú predovšetkým ľudské činy. Od priemyslu, emisie oxidu uhličitého a ďalších skleníkových plynov zvýšili teploty na póloch, v dôsledku čoho sa začali ľadovce rýchlo topiť. 95 % najstaršieho a najhrubšieho ľadu v Arktíde je už preč. Od roku 1992 do roku 2017 stratilo Grónsko a Antarktída až 6,4 bilióna ton ľadu, čo spôsobilo zvýšenie hladiny oceánov o 17,8 milimetrov. Teraz je to samozrejme oveľa viac pretože ľadovce sa začali veľmi rýchlo roztápať.
Tu je video ako vyzerali ľadovce predtým a ako teraz: